FODMAP – prewencja przy problemach żołądkowo – jelitowych

Zespół jelita drażliwego to czynnościowego zaburzenia trawienia, który jest klinicznie charakteryzuje się Skojarzeniem obrzęk, ból brzucha dyskomfort i zmian w przyzwyczajeniu do przechowywania, które mogą różnić się od zaparcie, biegunka lub obu. On nie ma dużych szans na rozwój raka lub skrócenie długości życia, jednak może mieć znaczący wpływ na jakość życia tych.

FODMAP – prewencja przy problemach żołądkowo – jelitowych

Którzy się z nim, czasem więcej, niż inne choroby, takie jak astma, migrena lub cukrzyca. Poniżej znajdują się ciekawe informacje o objawach, diagnostyce, leczeniu i rekomendacjach zespołu jelita drażliwego. Zespół jelita drażliwego, powszechnie znany jako niesforny jelita grubego, jest przewlekłą funkcjonalne zaburzenia przewodu pokarmowego.

Jego głównymi objawami są ból brzucha lub dyskomfort, wzdęcia i zmiana nawyków jelit (zaparcia lub biegunka). 

Co to takiego IBS?

Zespół jelita drażliwego jest często diagnozującego żołądkowo-jelitowe zaburzenia i drugim powodem absencji pracowników do pracy po przeziębienia. Między 10-20% populacji występują objawy zespołu jelita drażliwego w ciągu całego swojego życia, choć tylko 15% z tych, którzy ucierpieli skonsultować się z lekarzem w tej sprawie. 

Co to takiego IBS?

Charakter przewlekły zespół jelita drażliwego i problem kontroli jego objawy mogą wywoływać frustrację zarówno u pacjentów, jak i lekarzy. Tym nie mniej, mamy procedury i metody leczenia, które mogą pomóc.

Co powoduje, że zespół jelita drażliwego?

Największy problem polega na tym, że jego przyczyna nie jest znana na dzień dzisiejszy, i nie ma żadnych testów, które mogą go zdiagnozować. Istnieje kilka teorii na temat tego, jak i dlaczego, ale mimo intensywne badania w tej sprawie, powód nadal jest niejasny. 

To zaburzenia motoryki jelita grubego?

Jedna z teorii zakłada, że jest to spowodowane przez nieprawidłowe skurcze Jelita grubego i jelita cienkiego (stąd określenie спастическая jelita grubego, który jest czasem używane do opisania). Intensywne skurcze jelit mogą powodować drgawki, które leczy się za pomocą środki rozkurczowe i błonnika (oba pomagają regulować skurcze jelita grubego). Jednak nieprawidłowe skróty nie wyjaśniają to u wszystkich pacjentów,i nie jest jasne, czy są skróty objawem i przyczyną zaburzeń.

Dieta jako terapia

Czy to może być spowodowane po gastroenteritis?

Niektórzy pacjenci rozwijają się po ciężkich zaburzeń żołądkowo-jelitowe zakażenia (na przykład, salmonelli lub lub wirusy). Nie wiadomo, w jaki sposób infekcja jest w stanie powodować rozwój i u większości pacjentów bez wywiadu zakażenia tego typu.

Czy może stres i niepokój powodować lub nasilać jego? Ludzie odwiedzający lekarza z tego powodu, częściej cierpią z powodu lęku i stresu, niż ci, którzy nie konsultuje. Stres i niepokój mogą mieć wpływ na jelita; w ten sposób, stres i lęk, prawdopodobnie pogorszyć stan.jednak, najwyraźniej, nie są przyczyną.

Inne objawy

W dodatku objawy, włączonym w kryteria Rzym IV, pacjent może złożyć: wzdęcia, śluz w stolcu, bolesne parcie na stolec, doodbytnicze (poczucie niezadowolenia po wypróżnieniu) lub wycieku krzesła (nietrzymanie kału), analne bólu, wczesne nasycenie podczas jedzenia, nudności, wymioty, ból w klatce piersiowej i wzdęcia. Z większą częstością objawy nasilają się po psychologicznych zaburzeń, takich jak lęk, depresja, cierpienie i stresujące wydarzenia. Istnieją inne внекишечные objawy, które mogą towarzyszyć, takie jak ból, ból głowy, dyskomfort przy oddawaniu moczu, bóle mięśni i kości ból i zmęczenie.

CZYM SĄ FODMAP?

Znaki ostrzegawcze. kiedy podejrzewać inne różne diagnozy?

W celu wyeliminowania tych objawów, należy wykonać specjalne testy, przepisane przez lekarza do wyszukiwania nieprawidłowości w słuchawce przewodu pokarmowego:

 • Nagła zmiana dotychczasowego rytmu serca u pacjenta w wieku powyżej 50 lat
 • Obecność objawów nocnych
 • Gorączka
 • Ciągłe i / lub płynna biegunka
 • Obecność krwi w stolcu
 • Niedokrwistość
 • Niezamierzona utrata masy ciała 
 • Bardzo silny ból brzucha
 • Rodzinny lub osobistą historię raka jelita grubego lub choroby zapalne jelit

Rozpoznanie zespołu jelita drażliwego jest instalowany w wielu klinicznych kryteriów, tak, jak endoskopowe, analityczne i badania radiologiczne u tych pacjentów są normalne. 

JAK TO DZIAŁA?

Tymi kryteriami są dostępne nawracające bóle brzucha nie mniej niż 3 dni w miesiącu w ciągu ostatnich 3 miesięcy, związanych z jednym lub kilkoma z następujących:

 • Ból brzucha poprawia się z odkładaniem.
 • Początek bólu, zgodnej ze zmianą częstotliwości skurczów serca.
 • Początek bólu zbiega się ze zmianą konsystencji stolca.

W dodatku do te kryteria, są inne objawy, które sugerują obecność a, takie jak:

 • Zmiana rytmu jelit z więcej niż 3 wypróżnienia dziennie lub mniej niż 3 wypróżnienia w tygodniu.
 • Zmiana konsystencji stolca.
 • Lokaty.
 • Nie są pełne ewakuacja.
 • Wzdęcie.

Obecnie nie mamy żadnego leczenia leczenia dla tej encji. Jak wspomniano w poprzednich punktach, zespół jelita drażliwego prowadzi do” wybuchy ” okresów z objawami i innych Z lub bez mniejszym objawów. 

W celu rozwiązania tych problemów możemy wyróżnić dwa podejścia, jeden z działaniem w przyzwyczajeniach życia, a drugi z farmakologicznego punktu widzenia.

CO NA TO BADANIA?

Obowiązujące w życiu nawyki:

Ludzie z tą chorobą musi być jasne, że to przykre schorzenie, które wpływa na jakość ich życia, ale nie prowadzi do guzy lub inne poważne choroby.

Bardzo ważne jest, aby zaufać swojemu, który pomoże ci maksymalnie zbliżyć się do diagnozy, podając niezbędne skany (testy) i odpowiednie leczenie w celu łagodzenia objawów. Nie ma cud-produktów lub metod leczenia, aby rozwiązać ten stan.

Należy unikać palenia i alkoholu.

Nie ma zakazanych lub złych produktów. Każdy człowiek powinien określić, jakie produkty czują się gorzej i je wyeliminować. Jako ogólnych zasad istnieją produkty, takie jak przyprawy, kofeina, ostre produkty, tłuszcze lub aromatyzowane produkty należy unikać. Wskazane jest, aby pić wodę i jeść owoce i warzywa. Bez diety nie powinny być stosowane, czyli takie produkty, jak laktozy i glutenu powinny być wyłączone. Twój gastroenterolog już rozważał tę możliwość w procesie diagnostyki i, jeśli uzna to za stosowne, on przeprowadzi odpowiednie badania, aby potwierdzić lub wykluczyć ją.

JAK DZIAŁAĆ?

Ważne jest, aby zrobić pięć posiłków dziennie i poświęcać im czas, nie mniej niż 20 minut.

Ważne jest również, aby wziąć swój czas, aby zrobić kupę. Przyjdź, gdy masz chęć, a nie dołujcie go. Idź do łazienki cichy sposób, poświęć trochę czasu, ale nie w nadmiarze.

Wskazane jest, aby wykonywać 30 minut aktywności fizycznej, odpowiedniego stanu fizycznego każdego człowieka. Fakt ten jest już znany w wadach, które wpływają na układ sercowo-naczyniowy, ponieważ jest on równie przydatny dla naszego układu pokarmowego, nie tylko pomaga poprawić jej ruchową, ale również ze względu na korzyści z ćwiczeń na poziomie centralnego układu nerwowego i neurotransmisji.

Przydatne unikać sytuacji stresowych lub, jeśli nie ma możliwości zmienić sposób walki z nimi, aby zminimalizować ich wpływ na nasze zdrowie.

Podejście do leków lub narkotyków.

Istnieje wiele leków, które twój gastroenterolog powie ci zgodnie z twoimi objawami. Mogą one być stosowane w monoterapii lub poprzez łączenie leków zgodnie z dominującymi objawami.

Istnieją różne rodzaje błonnika, rozpuszczalne i nierozpuszczalny (otręby pszenne). W kilku badaniach oceniano wpływ różnych włókien w zespole jelita drażliwego, licząc, że rozpuszczalne włókna poprawiają objawy, oprócz wzdęcia i bóle brzucha. Nierozpuszczalne włókna nie wykazały znaczącej poprawy.

Środki przeczyszczające stosowane w przypadkach z przewagą zaparć. Są one przydatne, ale z ograniczeniami.

PODSUMOWANIE

Gitsoderžaŝie antidiarrhoeal leki stosowane

W tych przypadkach, gdy dominuje biegunka. W tej grupie mamy preparaty z loperamidom, kodeiną i żywicami. Nie ma żadnych dowodów na jego użyteczności. To preparaty, które działają na włókna mięśni gładkich przewodu pokarmowego, tłumiąc jego zdolności motoryczne.

Są one zwykle poprawiają ból brzucha w wysokim odsetku pacjentów. Są bezużyteczne przy zaparciach. Agonistów receptorów serotoniny, leki te pobudzają perystaltykę jelit i zmniejszają trzewiowego czułość, tym samym poprawiając tranzyt jelitowy i zwiększając ból. Będą one wyświetlane w przypadkach zaparć, który nie reaguje na inne środki.

Badał kilka cząsteczek, z których większość zostały zakończone lub są ograniczone do skutków ubocznych, zwłaszcza na choroby układu sercowo-naczyniowego poziomie. W chwili obecnej mamy prucalopride czerpiącym wprowadzać na rynek, który jest używany w wybranych przypadkach.

Leki przeciwdepresyjne stosowane były nie do regulacji nastroju, a ze względu na ich mechanizm działania na poziomie jelitowym. Są dwie grupy, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina i SSRI, bardziej nowoczesne i najlepsze profil bezpieczeństwa, w tym paroksetyna. Leki te regulują trzewiowego czułość i przyczyniają się do моторике.

Probiotyki jego rola nie jest do końca udowodnione, ale wydaje się, poprawia wzdęcia i wzdęcia. 

Ważne jest, aby pamiętać, że bardzo ważne jest, aby nie leczyć się samodzielnie, a przestrzegać zaleceń gastroenterologa, który w każdym momencie będzie wybrać lek lub leki do stosowania przez pacjenta zgodnie z jego objawami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here