Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne: co oni, do czego są one potrzebne

Unikaj odwodnienia organizmu i zapewnienia energii, która może być szybko przez: te podstawowe funkcje, roztworów na bazie wody i innych starannie odmierzona elementów, które pozwalają uzupełnić utracone płyny, zwłaszcza ze względu na ciepłą i sportowej aktywności.

Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne nie należy mylić z гипотоническими i гипертоническими rozwiązaniami. W związku z tym, należy zrobić jasność, aby lepiej zrozumieć korzyści każdego dodatku: afaktycznie, w czasie jak hipotoniczni cieczy zapewniają nawilżenie, ale nie charakteryzują się poborem energii, nadciśnieniem tętniczym przynoszą dużo energii ze względu na obecność węglowodanów, ale nie oferują wysoki wkład z punktu widzenia nawilżenia. Izotoniczny roztwór, w końcu zawierają elektrolity i ilość 6 lub 8% węglowodanów, zapewniając jednocześnie szybkie nawodnienie i odpowiednią energię.

Zamiast tego skład mineralny wody morskiej identyczny skład osocza krwi człowieka i liczy około 50 bilionów ton rozpuszczonych soli morskiej. Innymi słowy, jest to nie tylko najbardziej naturalny napój, ale i więcej soli, niż jakikolwiek inny.

Te rozpuszczone morskie sole składają się z 10 głównych elementów, w tym chlor i sód są substancjami, które stanowią 80% wszystkich soli w roztworze. Ale oprócz nich mamy: magnez, siarka, wapń, potas, bor, fluor … Tak, że do 76 minerałów. Gdyby tego było mało, woda morska jest антисептической, dlatego zapewnia również całościowe zdrowie naszego ciała.

Woda morska 

Dlaczego komercyjne napoje izotoniczne nie są w 100% skuteczne, aby ugasić pragnienie

Przypuszczalnie, napoje izotoniczne powinny przynosić do naszego organizmu niezbędne sole mineralne. Aby być właściwie изотоническими, muszą mieć tę samą stężenie soli, że ludzkie ciało. Jednakże, ponieważ te napoje przynoszą prawie wyłącznie chlorek sodu i bardzo mało soli, z nimi nie możemy przywrócić wszystkie elektrolity, które zostały usunięte podczas aktywności sportowej.

Woda morska 

Ponadto, wysoka zawartość przetworzonego cukru i / lub sztucznych słodzików w komercyjnych изотонических napojach czyni je bardzo kwaśne dla organizmu napoje z ph, który w przypadku niektórych marek nie dociera do trzech. Ta kwasowość dodaje do tego, że produkowane przez метаболизации tłuszczów, węglowodanów i białek podczas ćwiczeń fizycznych, dlatego organizm zmusza nas pić więcej wody, aby spróbować zneutralizować metaboliczna, który cierpi na organizm. Jeśli zamiast wody będziemy pić ten napój izotoniczny, uczucie pragnienia nie będzie się nacieszyć.

Ekstremalne kwasowość każdego z tych napojów jest jeszcze jeden problem, dodanej do braku ugasić pragnienie, naszej demineralizacji. Ponieważ nasz ph zawsze слабощелочный, który przemieszcza się między 7,35 a 7,45, przed spożyciem bardzo kwaśnych elementów organizm musi rebalance swój ph, usuwa minerały z naszych kości.

Teraz, gdy znamy przyczyny pragnienia, możemy lepiej zrozumieć, że musimy dać naszemu organizmowi, aby przywrócić fizjologiczne równowagę. To powinien być zasadowy napój, który neutralizuje kwasowość, wywołanej ćwiczeniami, i który zapewnia sole mineralne i składniki odżywcze, które zostały usunięte podczas niego.

Cechy i zalety

Aby być izotoniceski, napój musi mieć trochę miarodajne wymagania: jego osmolarność nie musi być daleko od osocza, dlatego jest ona równa około 280-330 mosm / kg, podczas gdy powinna także zawierać cukru i soli mineralnych w ilościach, aby zrekompensować utratę płynu i uzupełnić zapasy energii.

Cechy i zalety

Korzyści, które wynikają z zastosowania takiego rodzaju rozwiązań, zwłaszcza dla tych, którzy uprawiają sport, są ściśle związane z korzyściami nawodnienia: nie tylko przyczynia się do regeneracji sił, ale i zmniejsza uczucie zmęczenia, a także usprawnia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, a więc masz większe szanse, aby uzyskać optymalną wydajność.

Napoje izotoniczne, zwłaszcza, jeśli są one sprzedawane w postaci gotowych dodatków, należy zawsze używać prawidłowo, unikając wszelkich nadużyć, które mogą prowadzić do przykrych konsekwencji, zwłaszcza dla przewodu pokarmowego.

Nie należy ich używać stale podczas ćwiczeń i w miarę możliwości temperatura powinna być między 8 i 13 stopni.

Naturalny napój izotoniczny

Sok z granatów
Napoje izotoniczne można łatwo znaleźć w wielu komercyjnych działaniach, jednak można je również przygotować w warunkach domowych, przy użyciu kilku prostych elementów:

5 łyżek cukru;
1 litr wody naturalnej;
1 g soli;
100 ml cytrynowego, pomarańczowego lub soku z granatów.
Ćwiczenie: najlepsze imprezy w wersji Harvard Medical school
Cukier należy wymieszać w wodzie tak, aby całkowicie zniknął, a następnie dodać sól i na końcu sok. W związku z tym, jeśli z cytryny i pomarańczy posiadają wspaniałe właściwości nawilżające, to granat również stanowi bardzo cenne źródło informacji zarówno dla wzmocnienia układu odpornościowego, jak i regulacji ciśnienia krwi.

Zwykła sacharoza również może być zastąpiona innymi substancje energetyczne, charakteryzuje się niskim indeksie glikemicznym: fruktoza-to dobrze, ale również i мальтодекстрины, węglowodany na podstawie bardzo легкоусвояемого skrobi kukurydzianej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here