Najlepsza witamina b12

Jeśli czujesz się wyjątkowo ospały i słaby lub nie możesz zasnąć w ciągu dnia, możesz się zastanawiać, czy otrzymujesz wystarczającą ilość niezbędnych składników odżywczych. Najlepsza witamina B12 to taka z któej użytkownicy sa najbardziej zadowoleni. Chociaż możesz uzyskać witaminę B12 z żywności, możesz również uzyskać zalecaną dawkę, mając jeden z najlepszych suplementów B12 (ale o tym później).

Najlepsza witamina b12 – ranking

Nasz organizm potrzebuje małej dawki witaminy B12. Jednak ten pierwiastek jest niezbędny do umożliwienia syntezy DNA, dostarczenia tlenu do naszych narządów oddechowych i prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego. Jeśli ich nie masz, musisz wziąć suplementy. Każda osoba powinna wybrać tabletki zgodnie z ich kształtem, dawką i zaleceniami farmaceuty.

Witamina B12, inaczej zwana kobalaminą, jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym, który wspomaga prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu. Jest ona niezbędna do prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, odpowiedniego metabolizmu, prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zdrowia jelit oraz zapobiegania anemii. Witamina B12 dostarczana jest wraz z produktami pochodzenia zwierzęcego, w tym mięsem, rybami, jajkami, produktami mlecznymi i jarmużem.

Na rynku polskim witamina B12 jest dostępna w różnych postaciach, w tym jako suplementy diety, które są szczególnie polecane osobom, które nie spożywają wystarczających ilości produktów pochodzenia zwierzęcego. Witamina B12 dostępna jest również w postaci zastrzyków, które są stosowane u pacjentów z niedoborem witaminy B12, ale także jako suplement diety.

Dodatkowo, witamina B12 może być stosowana w połączeniu z innymi witaminami i minerałami, takimi jak witamina C, magnez i cynk, w celu wzmocnienia i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Aby zapewnić optymalne wchłanianie witaminy B12, ważne jest, aby spożywać duże ilości białka i witamin z grupy B, takich jak kwas foliowy. Ponadto, ważne jest, aby zwracać uwagę na daty ważności produktów zawierających witaminę B12, ponieważ wraz z upływem czasu jej stężenie w produktach może się zmniejszać.

Jakie pokarmy zawierają witaminę B12?

Możliwe jest trafienie dziennej zalecanej ilości najlepszej witaminy B12 poprzez dietę. Witamina B12 jest naturalnie obecna w pokarmach zwierzęcych, takich jak ryby, mięso, drób, jaja i produkty mleczne, mówi NIH, ale można ją również znaleźć w niektórych wzbogaconych płatkach śniadaniowych i wzbogaconych drożdżach odżywczych.

Oto zestawienie niektórych z najlepszych źródeł:

 • Wątroba wołowa, 3 uncje: 70,7 mikrograma
 • Małże, 3 uncje: 17 mikrogramów
 • Tuńczyk błękitnopłetwy, 3 uncje, 9,3 mikrograma
 • Drożdże odżywcze, ¼ szklanki: 8,3 do 24 mikrogramów
 • Łosoś atlantycki, 3 uncje: 2,6 mikrograma
 • Mielona wołowina, 3 uncje: 2,4 mikrograma
 • 2% mleka, 1 szklanka: 1,3 uncji

Przy zakupie ważne jest, aby znać swoje potrzeby z wyprzedzeniem. Oznacza to, że dowiedz się, czy twój niedobór jest umiarkowany czy ciężki, ponieważ w zależności od tego produkt, który Ci odpowiada, może się różnić. Dawki mogą się różnić w zależności od produktu, należy je dokładnie porównać.

Będąc suplementem diety, nawet najlepsza witamina B12 może zawierać kilka substancji pomocniczych, na które możesz być uczulony, więc przeczytaj uważnie ulotkę dołączoną do opakowania, aby je wykryć. Produkt występuje w kilku odmianach: roztwór doustny, tabletka do połykania lub ssania oraz kapsułka, wybór zależy od każdego z nich. Jednak dla najmłodszych najlepszą opcją są tabletki do ssania i leki doustne.

Alternatywy dla witaminy B12

Ci, którzy nie lubią szczególnie farmaceutyków i suplementów diety, powinni wiedzieć, że ta witamina występuje naturalnie w kilku produktach codziennego użytku. Największa zawartość znajduje się w wątrobie wołowej lub cielęcej, która zawiera od 60 do 65 mcg na 100 g.

 1. Czerwone algi morskie (wodorosty): są bogate w witaminę B12 i składniki mineralne, takie jak magnez, wapń i żelazo.
 2. Rośliny strączkowe: są bogate w witaminę B12 i składniki odżywcze, takie jak białko, błonnik i minerały.
 3. Niektóre produkty sojowe: takie jak tofu, tempeh i miso zawierają witaminę B12.
 4. Niektóre produkty zbożowe: takie jak płatki owsiane i kasza gryczana są bogate w witaminę B12.
 5. Niektóre produkty mleczne: jogurty, mleko i sery są bogate w witaminę B12.
 6. Niektóre owoce morza: takie jak małże, kalmary i małże zawierają witaminę B12.
 7. Niektóre warzywa i owoce: takie jak jarmuż, szpinak i kiwi są bogate w witaminę B12.
 8. Suplementy zawierające witaminę B12: są dostępne w postaci tabletek, kapsułek lub płynów.

Na tej liście znajdują się również wątroba jagnięca, kawior, ostrygi, makrela lub małże. Masz więc szeroki wybór, aby uzupełnić zapasy witaminy B12, ponieważ te pokarmy mogą dać ci więcej niż minimalne dzienne zapotrzebowanie.

Gdzie kupić witaminę B12 ?

Suplement jest zwykle kupowany w aptece. Dostępnych jest kilka różnych produktów i możesz skorzystać z pomocy farmaceuty, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Jednak będąc suplementem diety, witaminę B12 można kupić online.

Ponadto istnieje znacznie większy wybór, co pozwala wybrać najlepszy produkt, który odpowiada twoim potrzebom, a także budżetowi. Aby uzyskać niezbędne witaminy, powinieneś zacząć od zbadania swojej diecie. Po pierwsze, szukaj produktów, które są naturalnie bogate w witaminę B12. Do tych produktów należą mięso, drób, jaja, mleko, zioła, orzechy, nasiona, produkty pełnoziarniste, niektóre owoce i warzywa. Jeśli twoja dieta nie jest bogata w żywność zawierającą witaminę B12, możesz zdecydować się na suplementację.

Suplementacja witaminy B12 jest łatwa i prosta. Możesz kupić witaminę B12 w sklepach z zielarstwem, aptekach, sklepach zdrowotnych i sklepach internetowych. Kupując witaminę B12, upewnij się, że jest ona wyprodukowana z naturalnych składników i że pochodzi od sprawdzonego dostawcy.

Ponadto, w wielu aptekach i sklepach możesz znaleźć witaminę B12 w postaci zastrzyków. Zastrzyki są szczególnie skuteczne dla osób z niedoborem witaminy B12. Wybór odpowiedniego produktu zależy od twoich potrzeb. Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka niedoboru witaminy B12 lub masz problemy z przyswajaniem witaminy B12, skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Składniki i Potencjalne Interakcje

Ważne jest, aby uważnie przeczytać listę składników i panel faktów żywieniowych suplementu, aby wiedzieć, które składniki i ile każdego składnika jest zawarte w stosunku do zalecanej dziennej wartości tego składnika. Przynieś Etykietę suplementu do lekarza, aby przejrzeć różne składniki zawarte w suplemencie i wszelkie potencjalne interakcje między tymi składnikami a innymi suplementami i lekami, które przyjmujesz.

 • Metylokobalamina
 • Cynk
 • Kwas foliowy
 • Kobalt
 • Cyjanokobalamina
 • Adenozynotrójfosforan

Jeśli przyjmujesz witaminę B12 jako część kompleksu B lub multiwitaminy, zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że inne składniki są dla ciebie bezpieczne, ponieważ mogą zawierać składniki, które mogą wchodzić w interakcje z lekami lub innymi suplementami, które przyjmujesz.

Dawkowanie Witaminy B12

Zawsze porozmawiaj z lekarzem przed dodaniem suplementu do swojej rutyny, aby upewnić się, że suplement jest odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb i zrozumieć, jaką dawkę przyjąć.

Zalecana dzienna porcja witaminy B12 dla dorosłych wynosi 2,4 mikrograma. Większość suplementów są w znacznie wyższych dawkach, ponieważ organizm nie może wchłonąć wszystko spożywane przez suplementy. Zalecana dawka dla osób z niedoborem wynosi od 1000 do 2000 mikrogramów, szczególnie w celu skorygowania niedokrwistości lub objawów neurologicznych. Zaleca się również, aby osoby, które przeszły operację bariatryczną, przyjmowały 1000 mikrogramów dziennie.

Poznaj główne substancje czynne w witaminie B12

Dla porównania różne rodzaje suplementów różnią się sposobem ich działania w organizmie. Każda forma istniejąca na rynku kryje w sobie wiele zalet i wad użytkowania. Każdy powinien rozważyć dostępne opcje.

Cyjanobalamina przekłada się na stabilną i skuteczną formułę. Jednak ta syntetyczna cząsteczka nie jest odpowiednia dla osób cierpiących na choroby nerek. Wykazano, że Hydroksykobalamina jest kolejną alternatywą wytwarzaną przez niektóre bakterie. Najczęściej występuje po wstrzyknięciu kompleksu B. Who uważa to za najlepszy wybór pod względem suplementów.

Ostatnimi pozostają Metylokobalamina i Adenozylokobalamina. Pierwszy jest używany przez wszystkich liderów w tej dziedzinie. Obie mają tę zaletę, że są łatwo wchłaniane przez organizm. Dlatego są często spożywane doustnie.

Wśród tych opcji kupujący nie powinien być uwiedziony nazwą marki i różnymi sztuczkami. Wybór suplementu nie przychodzi łatwo. I nadal ważne jest, aby polegać na przepisach lekarza pierwszego kontaktu.

Najlepsza witamina b12 dopasowana do Ciebie?

Tabletki lub drażetki są bardzo powszechne. Aby je zjeść, wystarczy je połknąć lub ssać. Poza tym jest więcej kapsułek. Wykazują tę zaletę, że zawierają najczystsze preparaty. Wynika to z faktu, że ich produkcja nie wymaga stosowania sztucznych dodatków. Wtedy korzystamy z wysokiej jakości produktów.

Niektóre marki wybierają tabletki podjęzykowe. Otwierają się w postaci sprayu, kropli, a także można je ssać lub wkładać pod język. Najlepsza witamina b12 zawarta w tych modelach jest wchłaniana bezpośrednio przez błony śluzowe jamy ustnej. Fuzje płynne mają tę zaletę, że są łatwe do strawienia i zapewniają dobry współczynnik wchłaniania. Tak jest w przypadku witaminy B12 w ampułkach. W tym drugim przypadku można również zwrócić się do zastrzyków. To rozwiązanie jest przydatne dla tych, którzy chcą ominąć przewód pokarmowy ze względu na zdrowie na tym poziomie.

Wyjątkowo dostępne są również pasty do zębów z witaminą B12 dla wegetarian. Ta forma suplementów jest przekształcana w pastę do zębów bogatą w kompleks B. Eksperci używają cyjanokobalaminy jako aktywnego elementu w tej miksturze. Zawiera dawkę potrzebną do codziennego leczenia.

Czy można przyjmować witaminę B12 na pusty żołądek?

Witamina C i witamina B12 to witaminy rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że do ich wchłonięcia potrzebna jest woda.

Czy możesz przyjmować witaminę B12 bez niedoboru?

B12 jest ważnym składnikiem odżywczym, który jest powszechnie stosowany jako suplement diety, nawet przez osoby bez niedoboru witaminy B12.

Co się stanie, jeśli do dużo B12 jest zbyt wysoka?

U niektórych osób wysoki poziom witaminy B12 może powodować problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia i biegunka.

Napisz do nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

0FaniLubię
3,688ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Najlepsza witamina b12

Jeśli czujesz się wyjątkowo ospały i słaby lub nie możesz zasnąć w ciągu dnia, możesz się zastanawiać, czy otrzymujesz wystarczającą ilość niezbędnych składników odżywczych. Najlepsza witamina B12 to taka z któej użytkownicy sa najbardziej zadowoleni. Chociaż możesz uzyskać witaminę B12 z żywności, możesz również uzyskać zalecaną dawkę, mając jeden z najlepszych suplementów B12 (ale o tym później).

Najlepsza witamina b12 – ranking

Nasz organizm potrzebuje małej dawki witaminy B12. Jednak ten pierwiastek jest niezbędny do umożliwienia syntezy DNA, dostarczenia tlenu do naszych narządów oddechowych i prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego. Jeśli ich nie masz, musisz wziąć suplementy. Każda osoba powinna wybrać tabletki zgodnie z ich kształtem, dawką i zaleceniami farmaceuty.

Witamina B12, inaczej zwana kobalaminą, jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym, który wspomaga prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu. Jest ona niezbędna do prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, odpowiedniego metabolizmu, prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zdrowia jelit oraz zapobiegania anemii. Witamina B12 dostarczana jest wraz z produktami pochodzenia zwierzęcego, w tym mięsem, rybami, jajkami, produktami mlecznymi i jarmużem.

Na rynku polskim witamina B12 jest dostępna w różnych postaciach, w tym jako suplementy diety, które są szczególnie polecane osobom, które nie spożywają wystarczających ilości produktów pochodzenia zwierzęcego. Witamina B12 dostępna jest również w postaci zastrzyków, które są stosowane u pacjentów z niedoborem witaminy B12, ale także jako suplement diety.

Dodatkowo, witamina B12 może być stosowana w połączeniu z innymi witaminami i minerałami, takimi jak witamina C, magnez i cynk, w celu wzmocnienia i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Aby zapewnić optymalne wchłanianie witaminy B12, ważne jest, aby spożywać duże ilości białka i witamin z grupy B, takich jak kwas foliowy. Ponadto, ważne jest, aby zwracać uwagę na daty ważności produktów zawierających witaminę B12, ponieważ wraz z upływem czasu jej stężenie w produktach może się zmniejszać.

Jakie pokarmy zawierają witaminę B12?

Możliwe jest trafienie dziennej zalecanej ilości najlepszej witaminy B12 poprzez dietę. Witamina B12 jest naturalnie obecna w pokarmach zwierzęcych, takich jak ryby, mięso, drób, jaja i produkty mleczne, mówi NIH, ale można ją również znaleźć w niektórych wzbogaconych płatkach śniadaniowych i wzbogaconych drożdżach odżywczych.

Oto zestawienie niektórych z najlepszych źródeł:

 • Wątroba wołowa, 3 uncje: 70,7 mikrograma
 • Małże, 3 uncje: 17 mikrogramów
 • Tuńczyk błękitnopłetwy, 3 uncje, 9,3 mikrograma
 • Drożdże odżywcze, ¼ szklanki: 8,3 do 24 mikrogramów
 • Łosoś atlantycki, 3 uncje: 2,6 mikrograma
 • Mielona wołowina, 3 uncje: 2,4 mikrograma
 • 2% mleka, 1 szklanka: 1,3 uncji

Przy zakupie ważne jest, aby znać swoje potrzeby z wyprzedzeniem. Oznacza to, że dowiedz się, czy twój niedobór jest umiarkowany czy ciężki, ponieważ w zależności od tego produkt, który Ci odpowiada, może się różnić. Dawki mogą się różnić w zależności od produktu, należy je dokładnie porównać.

Będąc suplementem diety, nawet najlepsza witamina B12 może zawierać kilka substancji pomocniczych, na które możesz być uczulony, więc przeczytaj uważnie ulotkę dołączoną do opakowania, aby je wykryć. Produkt występuje w kilku odmianach: roztwór doustny, tabletka do połykania lub ssania oraz kapsułka, wybór zależy od każdego z nich. Jednak dla najmłodszych najlepszą opcją są tabletki do ssania i leki doustne.

Alternatywy dla witaminy B12

Ci, którzy nie lubią szczególnie farmaceutyków i suplementów diety, powinni wiedzieć, że ta witamina występuje naturalnie w kilku produktach codziennego użytku. Największa zawartość znajduje się w wątrobie wołowej lub cielęcej, która zawiera od 60 do 65 mcg na 100 g.

 1. Czerwone algi morskie (wodorosty): są bogate w witaminę B12 i składniki mineralne, takie jak magnez, wapń i żelazo.
 2. Rośliny strączkowe: są bogate w witaminę B12 i składniki odżywcze, takie jak białko, błonnik i minerały.
 3. Niektóre produkty sojowe: takie jak tofu, tempeh i miso zawierają witaminę B12.
 4. Niektóre produkty zbożowe: takie jak płatki owsiane i kasza gryczana są bogate w witaminę B12.
 5. Niektóre produkty mleczne: jogurty, mleko i sery są bogate w witaminę B12.
 6. Niektóre owoce morza: takie jak małże, kalmary i małże zawierają witaminę B12.
 7. Niektóre warzywa i owoce: takie jak jarmuż, szpinak i kiwi są bogate w witaminę B12.
 8. Suplementy zawierające witaminę B12: są dostępne w postaci tabletek, kapsułek lub płynów.

Na tej liście znajdują się również wątroba jagnięca, kawior, ostrygi, makrela lub małże. Masz więc szeroki wybór, aby uzupełnić zapasy witaminy B12, ponieważ te pokarmy mogą dać ci więcej niż minimalne dzienne zapotrzebowanie.

Gdzie kupić witaminę B12 ?

Suplement jest zwykle kupowany w aptece. Dostępnych jest kilka różnych produktów i możesz skorzystać z pomocy farmaceuty, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Jednak będąc suplementem diety, witaminę B12 można kupić online.

Ponadto istnieje znacznie większy wybór, co pozwala wybrać najlepszy produkt, który odpowiada twoim potrzebom, a także budżetowi. Aby uzyskać niezbędne witaminy, powinieneś zacząć od zbadania swojej diecie. Po pierwsze, szukaj produktów, które są naturalnie bogate w witaminę B12. Do tych produktów należą mięso, drób, jaja, mleko, zioła, orzechy, nasiona, produkty pełnoziarniste, niektóre owoce i warzywa. Jeśli twoja dieta nie jest bogata w żywność zawierającą witaminę B12, możesz zdecydować się na suplementację.

Suplementacja witaminy B12 jest łatwa i prosta. Możesz kupić witaminę B12 w sklepach z zielarstwem, aptekach, sklepach zdrowotnych i sklepach internetowych. Kupując witaminę B12, upewnij się, że jest ona wyprodukowana z naturalnych składników i że pochodzi od sprawdzonego dostawcy.

Ponadto, w wielu aptekach i sklepach możesz znaleźć witaminę B12 w postaci zastrzyków. Zastrzyki są szczególnie skuteczne dla osób z niedoborem witaminy B12. Wybór odpowiedniego produktu zależy od twoich potrzeb. Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka niedoboru witaminy B12 lub masz problemy z przyswajaniem witaminy B12, skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Składniki i Potencjalne Interakcje

Ważne jest, aby uważnie przeczytać listę składników i panel faktów żywieniowych suplementu, aby wiedzieć, które składniki i ile każdego składnika jest zawarte w stosunku do zalecanej dziennej wartości tego składnika. Przynieś Etykietę suplementu do lekarza, aby przejrzeć różne składniki zawarte w suplemencie i wszelkie potencjalne interakcje między tymi składnikami a innymi suplementami i lekami, które przyjmujesz.

 • Metylokobalamina
 • Cynk
 • Kwas foliowy
 • Kobalt
 • Cyjanokobalamina
 • Adenozynotrójfosforan

Jeśli przyjmujesz witaminę B12 jako część kompleksu B lub multiwitaminy, zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że inne składniki są dla ciebie bezpieczne, ponieważ mogą zawierać składniki, które mogą wchodzić w interakcje z lekami lub innymi suplementami, które przyjmujesz.

Dawkowanie Witaminy B12

Zawsze porozmawiaj z lekarzem przed dodaniem suplementu do swojej rutyny, aby upewnić się, że suplement jest odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb i zrozumieć, jaką dawkę przyjąć.

Zalecana dzienna porcja witaminy B12 dla dorosłych wynosi 2,4 mikrograma. Większość suplementów są w znacznie wyższych dawkach, ponieważ organizm nie może wchłonąć wszystko spożywane przez suplementy. Zalecana dawka dla osób z niedoborem wynosi od 1000 do 2000 mikrogramów, szczególnie w celu skorygowania niedokrwistości lub objawów neurologicznych. Zaleca się również, aby osoby, które przeszły operację bariatryczną, przyjmowały 1000 mikrogramów dziennie.

Poznaj główne substancje czynne w witaminie B12

Dla porównania różne rodzaje suplementów różnią się sposobem ich działania w organizmie. Każda forma istniejąca na rynku kryje w sobie wiele zalet i wad użytkowania. Każdy powinien rozważyć dostępne opcje.

Cyjanobalamina przekłada się na stabilną i skuteczną formułę. Jednak ta syntetyczna cząsteczka nie jest odpowiednia dla osób cierpiących na choroby nerek. Wykazano, że Hydroksykobalamina jest kolejną alternatywą wytwarzaną przez niektóre bakterie. Najczęściej występuje po wstrzyknięciu kompleksu B. Who uważa to za najlepszy wybór pod względem suplementów.

Ostatnimi pozostają Metylokobalamina i Adenozylokobalamina. Pierwszy jest używany przez wszystkich liderów w tej dziedzinie. Obie mają tę zaletę, że są łatwo wchłaniane przez organizm. Dlatego są często spożywane doustnie.

Wśród tych opcji kupujący nie powinien być uwiedziony nazwą marki i różnymi sztuczkami. Wybór suplementu nie przychodzi łatwo. I nadal ważne jest, aby polegać na przepisach lekarza pierwszego kontaktu.

Najlepsza witamina b12 dopasowana do Ciebie?

Tabletki lub drażetki są bardzo powszechne. Aby je zjeść, wystarczy je połknąć lub ssać. Poza tym jest więcej kapsułek. Wykazują tę zaletę, że zawierają najczystsze preparaty. Wynika to z faktu, że ich produkcja nie wymaga stosowania sztucznych dodatków. Wtedy korzystamy z wysokiej jakości produktów.

Niektóre marki wybierają tabletki podjęzykowe. Otwierają się w postaci sprayu, kropli, a także można je ssać lub wkładać pod język. Najlepsza witamina b12 zawarta w tych modelach jest wchłaniana bezpośrednio przez błony śluzowe jamy ustnej. Fuzje płynne mają tę zaletę, że są łatwe do strawienia i zapewniają dobry współczynnik wchłaniania. Tak jest w przypadku witaminy B12 w ampułkach. W tym drugim przypadku można również zwrócić się do zastrzyków. To rozwiązanie jest przydatne dla tych, którzy chcą ominąć przewód pokarmowy ze względu na zdrowie na tym poziomie.

Wyjątkowo dostępne są również pasty do zębów z witaminą B12 dla wegetarian. Ta forma suplementów jest przekształcana w pastę do zębów bogatą w kompleks B. Eksperci używają cyjanokobalaminy jako aktywnego elementu w tej miksturze. Zawiera dawkę potrzebną do codziennego leczenia.

Czy można przyjmować witaminę B12 na pusty żołądek?

Witamina C i witamina B12 to witaminy rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że do ich wchłonięcia potrzebna jest woda.

Czy możesz przyjmować witaminę B12 bez niedoboru?

B12 jest ważnym składnikiem odżywczym, który jest powszechnie stosowany jako suplement diety, nawet przez osoby bez niedoboru witaminy B12.

Co się stanie, jeśli do dużo B12 jest zbyt wysoka?

U niektórych osób wysoki poziom witaminy B12 może powodować problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia i biegunka.

Napisz do nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

0FaniLubię
3,688ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły