Olej mct który wybrać i gdzie kupić – ranking 2022

Ostatnio olej MCT zyskał coraz większą popularność wśród zwolenników diety ketogenicznej, ponieważ MCT umożliwiają szybką produkcję ciał ketonowych. MCT pochodzi z oleju kokosowego lub palmowego. Poprzez rafinację ekstrahowane są tylko trójglicerydy o średniej długości łańcucha i skoncentrowane.

Olej MCT – który wybrać i jak działa

„MCT” to średniołańcuchowe trójglicerydy, forma nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają wiele korzyści zdrowotnych, od poprawy funkcji poznawczych po lepszą kontrolę wagi. Olej kokosowy jest doskonałym źródłem MCT, około 62% do 65% kwasów tłuszczowych oleju kokosowego to MCT, ale „prawdziwy” olej MCT jest znacznie bardziej skoncentrowany.

Kwas laurynowy jest często uważany za najważniejszy składnik oleju MCT, ponieważ ma szereg korzyści zdrowotnych. Jest on szybko wchłaniany przez organizm i może być wykorzystywany do wytwarzania energii. Poprawia również funkcje poznawcze, a także pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi i utrzymaniu właściwej wagi.

Olej mct który wybrać i gdzie kupić - ranking

Przyjmowanie oleju kokosowego nie przyniesie takich samych korzyści jak skoncentrowane oleje MCT. Aby uzyskać takie samo stężenie MCT, należy spożywać duże ilości oleju kokosowego 18 razy więcej. Olej kokosowy składa się w 50% z kwasu laurynowego MCT C12, który nie jest tak skuteczny jak MCT C8 i MCT C10.

Kiedy wybierasz olej MCT, ważne jest, aby wybrać taki, który jest wysokiej jakości. Najlepszym wyborem jest olej MCT pochodzący z orzechów kokosowych, ponieważ zawiera najwięcej kwasu laurynowego. W przypadku innych źródeł, takich jak oliwa z oliwek, oliwa z krokosza barwierskiego lub inne produkty, kwas laurynowy może być znacznie niższy.

Aby sprawdzić skład oleju MCT, ważne jest, aby sprawdzić etykietę. Powinny być one oznaczone jako „tłuszcze nasycone” lub „tłuszcze wielonienasycone”. Etykieta powinna również wskazywać, ile procent składników aktywnych, takich jak kwas laurynowy, zawiera produkt.

Stosowanie oleju MCT może mieć szereg korzyści zdrowotnych. Może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi, poprawić funkcje poznawcze, obniżyć poziom cholesterolu i regulować poziom glukozy we krwi. Ponadto, uważa się, że może pomóc w zwiększeniu odporności organizmu i zapobiec rozwojowi chorób serca.

Aby w pełni wykorzystać korzyści zdrowotne oleju MCT, ważne jest, aby uzyskać wysokiej jakości produkt. Sprawdź etykietę, aby upewnić się, że wybrany olej zawiera dużo kwasu laurynowego. Zalecana dzienna dawka oleju MCT wynosi 1-3 łyżeczki, ale należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest odpowiednia dla Ciebie.

Jakie są zalety używania oleju mct

Olej MCT to naturalny produkt pozyskiwany z oleju palmowego, kokosowego lub słonecznikowego. Jest odpowiedni dla wegan, wegetarian i osób o ograniczonej diecie. Zawiera kwasy tłuszczowe, które są szybko wchłaniane w jelicie cienkim i szybko trawione w wątrobie.

 • Zarządzanie odchudzaniem
 • zrównoważyć poziom cukru we krwi i poprawić wrażliwość na insulinę
 • Popraw apetyt, zmniejszając apetyt i zwiększając uczucie sytości
 • Zwiększony poziom energii i pojemność tlenu, co oznacza poprawę wyników sportowych
 • Poprawa rozszerzenia naczyń krwionośnych w celu poprawy krążenia krwi w tętnicach
 • Leczenie migreny
 • Korzyści neuroprotekcyjne w zaburzeniach wywołujących napady padaczkowe
 • Autyzm i poprawa zachowania
 • Stabilizacja nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (typ II)
 • Zarządzanie zapobieganiem udarowi
 • Zarządzanie zespołem metabolicznym
 • Popraw poziom cholesterolu
 • Leczenie stanów zapalnych

Olej MCT jest mieszaniną kwasów tłuszczowych, które są wyjątkowo wysokie w łańcuchach średnich, co oznacza, że są one bardzo szybko metabolizowane i służą jako źródło energii. W odróżnieniu od innych tłuszczów, które są stopniowo metabolizowane, olej MCT jest szybko wchłaniany i wykorzystywany do produkcji energii. Jak wynika z badań, olej MCT ma wiele zalet zdrowotnych, w tym zwiększa metabolizm, utrzymuje poziomy cukru we krwi i poprawia zdrowie jelit.

Jest często wykorzystywany w diecie ketogenicznej. Dieta ketogeniczna jest dietą niskowęglowodanową, która wymaga spożywania dużej ilości tłuszczu, aby zachować poziom energii. Korzystanie z oleju MCT może pomóc w utrzymaniu poziomu glukozy we krwi i jest często polecane jako źródło energii zamiast cukru lub węglowodanów.

Również jest często wykorzystywany w suplementach dietetycznych i produktach odżywczych. Jest on szczególnie polecany osobom, które próbują schudnąć, ponieważ pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększyć metabolizm. Może również pomóc w utrzymaniu poziomu energii, szczególnie w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi.

Olej MCT można znaleźć w wielu postaciach, w tym w oleju kokosowym, oleju palmowym i naoliwionych produktach spożywczych. Można go również kupić jako osobny olej lub suplement. Olej MCT jest zazwyczaj łatwo przyswajalny przez organizm i jest zazwyczaj dobrze tolerowany. Jak zawsze, przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów należy skonsultować się z lekarzem.

Co jeszcze można powiedzieć o oleju MCT

Olej MCT, czyli trójgliceryd medium-chain, to naturalny składnik wielu produktów spożywczych. Oferuje on wiele zalet zdrowotnych i jest szczególnie polecany osobom, które chcą zwiększyć swoją wydajność, a także osobom na diecie ketogenicznej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety oleju MCT.

 1. Po pierwsze, olej MCT jest łatwo przyswajalny dla organizmu i szybko się wchłania. Ma słodko-orzechowy smak, a jego naturalna konsystencja jest bardzo lekka. Dlatego jest on łatwo wchłaniany i wykorzystywany przez organizm.
 2. Po drugie, olej MCT wspomaga metabolizm i pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do produkcji energii. Co więcej, pomaga on zmniejszyć poziom złego cholesterolu, dzięki czemu może zapobiegać wystąpieniu chorób serca i udarów mózgu.
 3. Po trzecie, olej MCT może pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi. Jego regularne stosowanie może również poprawić funkcje poznawcze, ponieważ dostarcza on węglowodanów, które są niezbędne do wytwarzania energii w mózgu.

Na koniec, olej MCT jest bogaty w kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przyczynia się on do utrzymania zdrowia skóry, włosów i paznokci, a także przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu. Regularne stosowanie oleju MCT może również poprawić funkcje trawienne i zapobiec zaparciom.

Jak widać, olej MCT oferuje wiele zdrowotnych korzyści. Jest szczególnie polecany osobom na diecie ketogenicznej, ponieważ pomaga ona w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Ponadto, jest to doskonały produkt dla osób, które chcą zwiększyć swoją wydajność i zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Jak zbudowany jest olej MCT

Liczby te pokazują długość łańcucha kwasów tłuszczowych. W tym przypadku C6 będzie najkrótszą linią, podczas gdy C12 będzie najdłuższą linią.

Długość łańcucha określa, jak szybko kwasy tłuszczowe przekształcają się w energię.

Olej MCT (Medium Chain Triglycerides) stał się popularnym sposobem na zapewnienie zdrowia i odżywienia. Jest to mieszanka kwasów tłuszczowych średniołańcuchowych, która jest łatwostrawna i szybciej wchłaniana przez organizm niż inne tłuszcze.

MCT C6-kwas kapronowy

Olej kokosowy zawiera tylko niewielki procent C6, więc koszt byłby zbyt wysoki. Chociaż szybko przekształca się w ketony, ma pewne wady. Powoduje rozstrój żołądka. Tak więc na rynku nie ma produktu zawierającego MCT C6.

MCT C8-olej oktanowy (mózgowy) – kwas kaprylowy

Kwas kaprylowy znajduje się w oleju kokosowym, oleju palmowym, maśle i mleku matki. Około 6% oleju kokosowego to MCT C8. Ciało szybko przekształca kwas kaprylowy w ketony, które mózg może wykorzystać do natychmiastowej energii bez konieczności pozyskiwania glukozy z węglowodanów lub cukru. Oznacza to, że olej MCT bogaty w kwas kaprylowy (C8) zapewnia doskonałą wydajność mózgu.

Olejek kaprylowy (C8) jest również dobry dla środowiska jelitowego, zwłaszcza że jest w stanie zwalczać szkodliwe bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Brak równowagi na poziomie flory jelitowej powoduje wiele problemów zdrowotnych. Te problemy obejmują:

 • Wzdęcia
 • Zespół jelita drażliwego
 • Zespół chronicznego zmęczenia
 • Depresja
 • infekcje skóry i jamy ustnej

Uważa się, że kwas kaprylowy pomaga, rozpuszczając błony komórkowe candida, powodując śmierć komórek i eliminując wszelkie problemy spowodowane przez drożdże.

Kwas kaprylowy ma wiele innych zalet. Oprócz leczenia problemów związanych z bakteriami i drożdżakami wydaje się również mieć korzystny wpływ na nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi) i chorobę Leśniowskiego-Crohna (nieswoiste zapalenie jelit).

MCT C10-kwas kaprynowy

Kwas kaprynowy występuje w niewielkich ilościach w mleku krowim i kozim, oleju kokosowym i oleju z ziaren palmowych. Około 9% oleju kokosowego zawiera C10. zamienia się wolniej w energię niż C8, ale jest bardziej przystępny cenowo. Korzyści zdrowotne przypisywane kwasowi kaprynowemu obejmują:

 • Podwyższony poziom „dobrego” cholesterolu HDL w porównaniu z” złym ” cholesterolem LDL
  silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwwirusowe
 • Szybki rozkład i recykling w organizmie, dostarczający obfitej energii
 • Pomaga w utracie tłuszczu i budowaniu mięśni
 • Kwas kaprynowy znajduje się również w mleku matki.

Olej MCT jest szczególnie przydatny dla osób, które próbują zmniejszyć wagę i zmniejszyć ilość tłuszczu w diecie, ponieważ pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększa metabolizm. Może być stosowany do przygotowywania posiłków i sałatek, a także jako dodatek do napojów i koktajli.

Ogólnie rzecz biorąc, olej MCT jest skutecznym suplementem diety, który może pomóc w poprawie zdrowia i odżywienia. Może być stosowany w celu zmniejszenia masy ciała, poprawy zdrowia mózgu i układu nerwowego oraz w leczeniu chorób metabolicznych.

MCT C12-kwas laurynowy

Chemicy od dawna zdecydowali się sklasyfikować kwas laurynowy (C12) jako MCT, ale z biologicznego punktu widzenia kwas laurynowy powinien być faktycznie uważany za LCT (długołańcuchowy trójgliceryd). Tak więc najtańszy i najbardziej rozpowszechniony z MCT, C12 (kwas laurynowy), jest w rzeczywistości pseudo-MCT. Zachowuje się jak LCT, a nie MCT. W przeciwieństwie do organicznych MCT, kwas laurynowy musi być przetwarzany przez wątrobę.

Wysokiej jakości olej MCT poprawi poziom energii, funkcje poznawcze i pomoże Ci schudnąć. Twoje komórki przekształcają olej MCT w energię (Ketony) szybciej niż inne oleje i pomagają utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Pomaga lepiej wchłaniać składniki odżywcze, takie jak witamina E, magnez i wapń, oraz kontroluje szkodliwe bakterie i wirusy obecne w organizmie.

Spożycie oleju MCT wymaga okresu adaptacji, ponieważ może powodować zaburzenia jelit. Weź 1 łyżeczkę oleju MCT przez kilka dni i stopniowo zwiększaj do 1 łyżki stołowej dziennie.

Gdzie kupić olej MCT?

Olej MCT lub TCM można kupić online, na przykład w sklepie internetowym. W tej chwili trudniej jest go znaleźć w zwykłym sklepie. Nawyki konsumentów cały czas się zmieniają i lepiej jest poszukać online bo zawsze bedziemy mogli porównać opinie różnych produktów. Dlatego na pytanie gdzie kupić olej MCT szybka odpowiedzia jest najlepiej zrobic to online.

Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach ekologicznych oraz w aptekach. W Internecie można znaleźć wiele sklepów oferujących olej MCT w różnych opakowaniach i smakach. Niektóre sklepy internetowe dostarczają olej MCT w paczkach, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Oprócz sklepów stacjonarnych i internetowych, istnieją również firmy produkujące olej MCT. Większość z nich udostępnia swoje produkty w sklepach internetowych. Firmy te często oferują różne rodzaje oleju MCT, w tym wersje z dodatkami smakowymi, takimi jak migdały, orzechy laskowe lub kokos.

Kupując olej MCT, należy zawsze sprawdzić, czy produkt pochodzi od sprawdzonego dostawcy. Warto również zapoznać się z informacjami na temat stężenia i składu produktu oraz sprawdzić, czy jest on wolny od GMO i innych sztucznych substancji.

Olej MCT jest łatwo dostępny w wielu sklepach i na stronach internetowych. Dzięki swoim właściwościom odżywczym jest często wykorzystywany jako dodatek do śniadań, koktajli i innych potraw. Pamiętaj jednak, aby zawsze kupować produkty od sprawdzonych dostawców, aby upewnić się, że otrzymujesz jakościowy produkt o wysokiej jakości.

O której porze dnia najlepiej przyjmować olej MCT?

Celuj w 2 dawki oleju MCT dziennie lub mniej, poranna dawka jest najważniejsza, jeśli jesz śniadanie.

Czy możesz wziąć MCT na pusty żołądek?

Wiele osób decyduje się na mieszanie oleju MCT z różnymi produktami spożywczymi i napojami. Chociaż możesz go przyjmować samodzielnie, powinieneś wystrzegać się przyjmowania go na pusty żołądek, co może powodować różne uczucia rozstroju żołądka.

Napisz do nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

0FaniLubię
3,689ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Olej mct który wybrać i gdzie kupić – ranking 2022

Ostatnio olej MCT zyskał coraz większą popularność wśród zwolenników diety ketogenicznej, ponieważ MCT umożliwiają szybką produkcję ciał ketonowych. MCT pochodzi z oleju kokosowego lub palmowego. Poprzez rafinację ekstrahowane są tylko trójglicerydy o średniej długości łańcucha i skoncentrowane.

Olej MCT – który wybrać i jak działa

„MCT” to średniołańcuchowe trójglicerydy, forma nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają wiele korzyści zdrowotnych, od poprawy funkcji poznawczych po lepszą kontrolę wagi. Olej kokosowy jest doskonałym źródłem MCT, około 62% do 65% kwasów tłuszczowych oleju kokosowego to MCT, ale „prawdziwy” olej MCT jest znacznie bardziej skoncentrowany.

Kwas laurynowy jest często uważany za najważniejszy składnik oleju MCT, ponieważ ma szereg korzyści zdrowotnych. Jest on szybko wchłaniany przez organizm i może być wykorzystywany do wytwarzania energii. Poprawia również funkcje poznawcze, a także pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi i utrzymaniu właściwej wagi.

Olej mct który wybrać i gdzie kupić - ranking

Przyjmowanie oleju kokosowego nie przyniesie takich samych korzyści jak skoncentrowane oleje MCT. Aby uzyskać takie samo stężenie MCT, należy spożywać duże ilości oleju kokosowego 18 razy więcej. Olej kokosowy składa się w 50% z kwasu laurynowego MCT C12, który nie jest tak skuteczny jak MCT C8 i MCT C10.

Kiedy wybierasz olej MCT, ważne jest, aby wybrać taki, który jest wysokiej jakości. Najlepszym wyborem jest olej MCT pochodzący z orzechów kokosowych, ponieważ zawiera najwięcej kwasu laurynowego. W przypadku innych źródeł, takich jak oliwa z oliwek, oliwa z krokosza barwierskiego lub inne produkty, kwas laurynowy może być znacznie niższy.

Aby sprawdzić skład oleju MCT, ważne jest, aby sprawdzić etykietę. Powinny być one oznaczone jako „tłuszcze nasycone” lub „tłuszcze wielonienasycone”. Etykieta powinna również wskazywać, ile procent składników aktywnych, takich jak kwas laurynowy, zawiera produkt.

Stosowanie oleju MCT może mieć szereg korzyści zdrowotnych. Może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi, poprawić funkcje poznawcze, obniżyć poziom cholesterolu i regulować poziom glukozy we krwi. Ponadto, uważa się, że może pomóc w zwiększeniu odporności organizmu i zapobiec rozwojowi chorób serca.

Aby w pełni wykorzystać korzyści zdrowotne oleju MCT, ważne jest, aby uzyskać wysokiej jakości produkt. Sprawdź etykietę, aby upewnić się, że wybrany olej zawiera dużo kwasu laurynowego. Zalecana dzienna dawka oleju MCT wynosi 1-3 łyżeczki, ale należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest odpowiednia dla Ciebie.

Jakie są zalety używania oleju mct

Olej MCT to naturalny produkt pozyskiwany z oleju palmowego, kokosowego lub słonecznikowego. Jest odpowiedni dla wegan, wegetarian i osób o ograniczonej diecie. Zawiera kwasy tłuszczowe, które są szybko wchłaniane w jelicie cienkim i szybko trawione w wątrobie.

 • Zarządzanie odchudzaniem
 • zrównoważyć poziom cukru we krwi i poprawić wrażliwość na insulinę
 • Popraw apetyt, zmniejszając apetyt i zwiększając uczucie sytości
 • Zwiększony poziom energii i pojemność tlenu, co oznacza poprawę wyników sportowych
 • Poprawa rozszerzenia naczyń krwionośnych w celu poprawy krążenia krwi w tętnicach
 • Leczenie migreny
 • Korzyści neuroprotekcyjne w zaburzeniach wywołujących napady padaczkowe
 • Autyzm i poprawa zachowania
 • Stabilizacja nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (typ II)
 • Zarządzanie zapobieganiem udarowi
 • Zarządzanie zespołem metabolicznym
 • Popraw poziom cholesterolu
 • Leczenie stanów zapalnych

Olej MCT jest mieszaniną kwasów tłuszczowych, które są wyjątkowo wysokie w łańcuchach średnich, co oznacza, że są one bardzo szybko metabolizowane i służą jako źródło energii. W odróżnieniu od innych tłuszczów, które są stopniowo metabolizowane, olej MCT jest szybko wchłaniany i wykorzystywany do produkcji energii. Jak wynika z badań, olej MCT ma wiele zalet zdrowotnych, w tym zwiększa metabolizm, utrzymuje poziomy cukru we krwi i poprawia zdrowie jelit.

Jest często wykorzystywany w diecie ketogenicznej. Dieta ketogeniczna jest dietą niskowęglowodanową, która wymaga spożywania dużej ilości tłuszczu, aby zachować poziom energii. Korzystanie z oleju MCT może pomóc w utrzymaniu poziomu glukozy we krwi i jest często polecane jako źródło energii zamiast cukru lub węglowodanów.

Również jest często wykorzystywany w suplementach dietetycznych i produktach odżywczych. Jest on szczególnie polecany osobom, które próbują schudnąć, ponieważ pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększyć metabolizm. Może również pomóc w utrzymaniu poziomu energii, szczególnie w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi.

Olej MCT można znaleźć w wielu postaciach, w tym w oleju kokosowym, oleju palmowym i naoliwionych produktach spożywczych. Można go również kupić jako osobny olej lub suplement. Olej MCT jest zazwyczaj łatwo przyswajalny przez organizm i jest zazwyczaj dobrze tolerowany. Jak zawsze, przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów należy skonsultować się z lekarzem.

Co jeszcze można powiedzieć o oleju MCT

Olej MCT, czyli trójgliceryd medium-chain, to naturalny składnik wielu produktów spożywczych. Oferuje on wiele zalet zdrowotnych i jest szczególnie polecany osobom, które chcą zwiększyć swoją wydajność, a także osobom na diecie ketogenicznej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety oleju MCT.

 1. Po pierwsze, olej MCT jest łatwo przyswajalny dla organizmu i szybko się wchłania. Ma słodko-orzechowy smak, a jego naturalna konsystencja jest bardzo lekka. Dlatego jest on łatwo wchłaniany i wykorzystywany przez organizm.
 2. Po drugie, olej MCT wspomaga metabolizm i pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do produkcji energii. Co więcej, pomaga on zmniejszyć poziom złego cholesterolu, dzięki czemu może zapobiegać wystąpieniu chorób serca i udarów mózgu.
 3. Po trzecie, olej MCT może pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi. Jego regularne stosowanie może również poprawić funkcje poznawcze, ponieważ dostarcza on węglowodanów, które są niezbędne do wytwarzania energii w mózgu.

Na koniec, olej MCT jest bogaty w kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przyczynia się on do utrzymania zdrowia skóry, włosów i paznokci, a także przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu. Regularne stosowanie oleju MCT może również poprawić funkcje trawienne i zapobiec zaparciom.

Jak widać, olej MCT oferuje wiele zdrowotnych korzyści. Jest szczególnie polecany osobom na diecie ketogenicznej, ponieważ pomaga ona w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Ponadto, jest to doskonały produkt dla osób, które chcą zwiększyć swoją wydajność i zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Jak zbudowany jest olej MCT

Liczby te pokazują długość łańcucha kwasów tłuszczowych. W tym przypadku C6 będzie najkrótszą linią, podczas gdy C12 będzie najdłuższą linią.

Długość łańcucha określa, jak szybko kwasy tłuszczowe przekształcają się w energię.

Olej MCT (Medium Chain Triglycerides) stał się popularnym sposobem na zapewnienie zdrowia i odżywienia. Jest to mieszanka kwasów tłuszczowych średniołańcuchowych, która jest łatwostrawna i szybciej wchłaniana przez organizm niż inne tłuszcze.

MCT C6-kwas kapronowy

Olej kokosowy zawiera tylko niewielki procent C6, więc koszt byłby zbyt wysoki. Chociaż szybko przekształca się w ketony, ma pewne wady. Powoduje rozstrój żołądka. Tak więc na rynku nie ma produktu zawierającego MCT C6.

MCT C8-olej oktanowy (mózgowy) – kwas kaprylowy

Kwas kaprylowy znajduje się w oleju kokosowym, oleju palmowym, maśle i mleku matki. Około 6% oleju kokosowego to MCT C8. Ciało szybko przekształca kwas kaprylowy w ketony, które mózg może wykorzystać do natychmiastowej energii bez konieczności pozyskiwania glukozy z węglowodanów lub cukru. Oznacza to, że olej MCT bogaty w kwas kaprylowy (C8) zapewnia doskonałą wydajność mózgu.

Olejek kaprylowy (C8) jest również dobry dla środowiska jelitowego, zwłaszcza że jest w stanie zwalczać szkodliwe bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Brak równowagi na poziomie flory jelitowej powoduje wiele problemów zdrowotnych. Te problemy obejmują:

 • Wzdęcia
 • Zespół jelita drażliwego
 • Zespół chronicznego zmęczenia
 • Depresja
 • infekcje skóry i jamy ustnej

Uważa się, że kwas kaprylowy pomaga, rozpuszczając błony komórkowe candida, powodując śmierć komórek i eliminując wszelkie problemy spowodowane przez drożdże.

Kwas kaprylowy ma wiele innych zalet. Oprócz leczenia problemów związanych z bakteriami i drożdżakami wydaje się również mieć korzystny wpływ na nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi) i chorobę Leśniowskiego-Crohna (nieswoiste zapalenie jelit).

MCT C10-kwas kaprynowy

Kwas kaprynowy występuje w niewielkich ilościach w mleku krowim i kozim, oleju kokosowym i oleju z ziaren palmowych. Około 9% oleju kokosowego zawiera C10. zamienia się wolniej w energię niż C8, ale jest bardziej przystępny cenowo. Korzyści zdrowotne przypisywane kwasowi kaprynowemu obejmują:

 • Podwyższony poziom „dobrego” cholesterolu HDL w porównaniu z” złym ” cholesterolem LDL
  silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwwirusowe
 • Szybki rozkład i recykling w organizmie, dostarczający obfitej energii
 • Pomaga w utracie tłuszczu i budowaniu mięśni
 • Kwas kaprynowy znajduje się również w mleku matki.

Olej MCT jest szczególnie przydatny dla osób, które próbują zmniejszyć wagę i zmniejszyć ilość tłuszczu w diecie, ponieważ pomaga zmniejszyć apetyt i zwiększa metabolizm. Może być stosowany do przygotowywania posiłków i sałatek, a także jako dodatek do napojów i koktajli.

Ogólnie rzecz biorąc, olej MCT jest skutecznym suplementem diety, który może pomóc w poprawie zdrowia i odżywienia. Może być stosowany w celu zmniejszenia masy ciała, poprawy zdrowia mózgu i układu nerwowego oraz w leczeniu chorób metabolicznych.

MCT C12-kwas laurynowy

Chemicy od dawna zdecydowali się sklasyfikować kwas laurynowy (C12) jako MCT, ale z biologicznego punktu widzenia kwas laurynowy powinien być faktycznie uważany za LCT (długołańcuchowy trójgliceryd). Tak więc najtańszy i najbardziej rozpowszechniony z MCT, C12 (kwas laurynowy), jest w rzeczywistości pseudo-MCT. Zachowuje się jak LCT, a nie MCT. W przeciwieństwie do organicznych MCT, kwas laurynowy musi być przetwarzany przez wątrobę.

Wysokiej jakości olej MCT poprawi poziom energii, funkcje poznawcze i pomoże Ci schudnąć. Twoje komórki przekształcają olej MCT w energię (Ketony) szybciej niż inne oleje i pomagają utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Pomaga lepiej wchłaniać składniki odżywcze, takie jak witamina E, magnez i wapń, oraz kontroluje szkodliwe bakterie i wirusy obecne w organizmie.

Spożycie oleju MCT wymaga okresu adaptacji, ponieważ może powodować zaburzenia jelit. Weź 1 łyżeczkę oleju MCT przez kilka dni i stopniowo zwiększaj do 1 łyżki stołowej dziennie.

Gdzie kupić olej MCT?

Olej MCT lub TCM można kupić online, na przykład w sklepie internetowym. W tej chwili trudniej jest go znaleźć w zwykłym sklepie. Nawyki konsumentów cały czas się zmieniają i lepiej jest poszukać online bo zawsze bedziemy mogli porównać opinie różnych produktów. Dlatego na pytanie gdzie kupić olej MCT szybka odpowiedzia jest najlepiej zrobic to online.

Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach ekologicznych oraz w aptekach. W Internecie można znaleźć wiele sklepów oferujących olej MCT w różnych opakowaniach i smakach. Niektóre sklepy internetowe dostarczają olej MCT w paczkach, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Oprócz sklepów stacjonarnych i internetowych, istnieją również firmy produkujące olej MCT. Większość z nich udostępnia swoje produkty w sklepach internetowych. Firmy te często oferują różne rodzaje oleju MCT, w tym wersje z dodatkami smakowymi, takimi jak migdały, orzechy laskowe lub kokos.

Kupując olej MCT, należy zawsze sprawdzić, czy produkt pochodzi od sprawdzonego dostawcy. Warto również zapoznać się z informacjami na temat stężenia i składu produktu oraz sprawdzić, czy jest on wolny od GMO i innych sztucznych substancji.

Olej MCT jest łatwo dostępny w wielu sklepach i na stronach internetowych. Dzięki swoim właściwościom odżywczym jest często wykorzystywany jako dodatek do śniadań, koktajli i innych potraw. Pamiętaj jednak, aby zawsze kupować produkty od sprawdzonych dostawców, aby upewnić się, że otrzymujesz jakościowy produkt o wysokiej jakości.

O której porze dnia najlepiej przyjmować olej MCT?

Celuj w 2 dawki oleju MCT dziennie lub mniej, poranna dawka jest najważniejsza, jeśli jesz śniadanie.

Czy możesz wziąć MCT na pusty żołądek?

Wiele osób decyduje się na mieszanie oleju MCT z różnymi produktami spożywczymi i napojami. Chociaż możesz go przyjmować samodzielnie, powinieneś wystrzegać się przyjmowania go na pusty żołądek, co może powodować różne uczucia rozstroju żołądka.

Napisz do nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

0FaniLubię
3,689ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły